ERS 2020: Slechtere prognose bij kanker gerelateerde mutaties in niet-tumorale long
Voor u geselcteerd door uw collega's bij het MC Haaglanden:
Bij analyse van twee single-center cohorten blijken patiënten met een gelokaliseerd long-adenocarcinoom bij wie in het niet-tumorale longweefsel EGFR– of KRAS-mutaties aanwezig zijn, een hoger overlijdensrisico te hebben dan degenen zonder die mutaties.
In twee eerdere cohorten is aangetoond dat bij patiënten met een long-adenocarcinoom in het niet-tumorale longweefsel EGFR– en KRAS-mutaties aanwezig kunnen zijn, ongeacht de genomische status van de tumor.
In het ene cohort ging de aanwezigheid van deze mutaties gepaard met een slechtere prognose. In het andere cohort werden in het niet-tumorale longweefsel mutaties EGFR– en KRAS aangetoond, zelfs in afwezigheid van mutaties in de primaire tumor. Vanwege de kleine steekproefomvang werden geen verschillen in prognose gevonden.
Twee cohorten
In de huidige analyse is van beide cohorten de 5-jaarprognose geanalyseerd. Daarnaast is beoordeeld of de aanwezigheid van driver-mutaties in het niet-tumorale longweefsel gepaard gaat met een hogere algehele mortaliteit bij patiënten met een gelokaliseerd long-adenocarcinoom na een in opzet curatieve resectie.
78…
Lees het volledige artikel
Meld u gratis aan om verder te lezen en toegang te krijgen tot alle artikelen, nascholing en accreditatie op mediamed.
Gratis aanmeldenIk heb al een Mediamed account · Inloggen



