ATS 2022: 3D-bronchoscopie helpt bij biopsie van longnoduli
Dr. Wouter van Geffen, longarts, MCL Leeuwarden, selecteerde het volgende onderzoek:
3D-fluoroscopie met CT-reconstructies van de luchtwegen en robot-bronchoscopie heeft toegevoegde waarde om perifere longnoduli eenvoudiger en nauwkeuriger te biopteren. Dat blijkt uit onderzoek van William Grier, die zijn bevindingen presenteerde op het ATS 2022 in San Francisco.
Met behulp van CT-scans is het tegenwoordig mogelijk om de luchtwegen uit te tekenen, en perifere longnoduli in beeld te brengen om zo de precieze locatie voor biopsie met bronchoscopie te bepalen. Het hierbij gebruiken van 3D-fluoroscopie met een vormaanvoelende robot-bronchoscoop (ssRAB) kan de diagnostische nauwkeurigheid van biopsie van perifere longnoduli verbeteren.
Eerste resultaten nieuwe methode
Grier presenteerde zijn eigen bevindingen van de deze nieuwe methodiek op het ATS 2022. Hij beschreef de procedures van 6 patiënten die ssRAB ondergingen voor biopsie van in totaal 6 noduli, waarbij het team gebruik maakte van de real-time 3D-fluoroscopie bij CT-reconstructie. Bij alle zes patiënten was de kans vooraf op maligniteit matig tot hoog. De gemiddelde straling waaraan de patiënten werden blootgesteld bedroeg 432,7 mGy.
Nauwkeurige diagnostiek
Alle…
Lees het volledige artikel
Meld u gratis aan om verder te lezen en toegang te krijgen tot alle artikelen, nascholing en accreditatie op mediamed.
Gratis aanmeldenIk heb al een Mediamed account · InloggenLees meer over:

